Anesteziologs - reanimatalogs
Anesteziologa – reanimataloga konsultācija
Anesteziologa – reanimatologa konsultācija ir būtisks solis pirms operācijas, kas nodrošina drošu un efektīvu anestēzijas plānošanu un piemērošanu, ņemot vērā pacienta individuālās vajadzības un veselības stāvokli. Šī konsultācija ir īpaši nepieciešama pacientiem, kuriem ir paredzēta ķirurģiska iejaukšanās vai diagnostiski izmeklējumi, kas tiek veikti vispārējā vai daļējā anestēzijā.
Konsultācijas laikā anesteziologs rūpīgi izvērtē pacienta veselības stāvokli, medicīnisko vēsturi un analīžu rezultātus, kā arī ņem vērā plānotās operācijas veidu un specifiku. Tiek noteikta piemērotākā anestēzijas metode, izvērtējot narkozes riskus un iespējamās komplikācijas. Ārsts sniedz detalizētu informāciju par dažādiem anestēzijas veidiem, to priekšrocībām, riskiem un pēc anestēzijas periodu, pārrunājot visas iespējamās jautājumu risināšanas iespējas un sagatavošanās soļus.
Turklāt, konsultācijas laikā tiek sniegtas rekomendācijas ģimenes ārstam par pacienta sagatavošanu plānveida operācijai, kas ietver nepieciešamos izmeklējumus un procedūras. Ja pacients cieš no hroniskām slimībām vai ir nepieciešama īpaša medicīniskā pieeja, anesteziologs var ieteikt konsultāciju ar citiem speciālistiem, lai nodrošinātu visaugstāko drošības līmeni operācijas laikā.
Sagatavošanās konsultācijai
Pacientam jābūt gatavam sniegt informāciju par visiem lietotajiem medikamentiem. Līdzi jāņem derīgie laboratorisko izmeklējumu un analīžu rezultāti (analīzes ir derīgas 14 dienas), kā arī izraksti no stacionāra, ja tādi ir.
Saraksts ar laboratoriskajiem izmeklējumiem
Pamatizmeklējumi
- Asins grupa, Rh faktors;
- Pilna asins aina;
- Asins bioķīmiskie izmeklējumi:
- Aknu funkciju testi (ALAT, ASAT, bilirubīns)- aknu stāvokļa novērtējums un spēja metabolizēt medikamentus
- Nieru funkciju rādītāji (krieatinīns, urīnviela, GFĀ)- lai novērtētu nieru darbību un spēju izvadīt medikamentus
- Glikoze- diabēta diagnostikai un glikozes līmeņa kontrolei
- Elektrolīti (īpaši Na, K, Ca)- elektrolītu līdzsvars ir svarīgs normālai sirds un muskuļu darbībai
- C-reaktīvais olbaltums- iekaisuma vai infekciju klātbūtnes noteikšana
Papildus, atkarībā no pacienta stāvokļa īpatnībām:
- Koagulācijas jeb asins recēšanas izmeklējumi (INR, ptrotrombīns, APTL)- īpaši attiecās uz tiem pacientiem, kuri lieto asins šķīdinošos medikamentus
- D-dimēri- trombozes riska izvērtēšanai, ja pacientam ir iepriekš diagnosticēta tromboze vai pastāv tās riski
Ja pacientam ir iepriekš diagnosticēta plaušu saslimšana, tad nepieciešams veikt plaušu rentgenogrammu.
Anesteziologa konsultācija ir būtiska operācijas veiksmīgai sagatavošanai un drošam noritējumam, tādēļ ir svarīgi to plānot savlaicīgi un rūpīgi ievērot visus ieteikumus.
Pierakstīties
Citi pieraksta veidi
+37126115549

www.piearsta.lv