Kolonoskopija (apakšējā endoskopija)

Kolonoskopija jeb apakšējā endoskopija (fibrokolonoskopija, FKS) ir visprecīzākā un informatīvākā diagnostikas metode, kas sniedz iespēju detalizēti izmeklēt resno zarnu no iekšpuses, ļaujot ārstiem iegūt augstas kvalitātes attēlus, lai novērtētu zarnu struktūru, identificētu patoloģijas un veiktu nepieciešamos ārstēšanas pasākumus. Šī metode nodrošina tiešu piekļuvi zarnu iekšējai virsmai, kas ir būtiska, lai agrīni atklātu slimības, piemēram, zarnu vēzi, polipus, iekaisumus un citas nopietnas patoloģijas. 

Kolonoskopija tiek veikta ar anestēziju, nodrošinot pacientam maksimālu komfortu un mierīgu izmeklējuma norisi. Pēc procedūras var saglabāties viegla miegainība un nogurums, tāpēc šajā dienā ieteicams izvairīties no auto vadīšanas un citām darbībām, kas prasa pastiprinātu uzmanību.

Izmeklējuma sagatavošanās ir ļoti svarīga, un tā ietver pilnīgu zarnu attīrīšanu, lai garantētu augstu izmeklējuma precizitāti un kvalitāti. Procedūra tiek veikta tukšā dūšā, tādēļ dienā pirms kolonoskopijas nedrīkst lietot pārtiku vai dzērienus. Šādi nosacījumi nodrošina optimālu zarnu sagatavotību un drošu izmeklējuma norisi. Kolonoskopija tiek veikta ambulatori, un, lai gan pacientam var rasties nelielas diskomforta sajūtas, procedūra parasti neprasa ilgstošu atveseļošanās laiku. 

Šī ir droša, efektīva un uzticama diagnostikas metode, kas palīdz savlaicīgi atklāt veselības traucējumus un ļauj veikt nepieciešamos ārstēšanas pasākumus.

Pierakstīties

Citi pieraksta veidi

Reģistratūra
+37126115549
Pie ārsta
www.piearsta.lv